Kuchyňské pracovní desky z kamene - Znojmo, Brno, Břeclav, Hodonín, Třebíč, Hrušovany nad Jevišovkou, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Hustopeče, Pohořelice

Pracovní deska z kamene má bezesporu mnoho výhod oproti desce z běžně používaných materiálů. Odolnost vůči vysokým teplotám - až 250°C, chemikáliím a kyselinám. Velká tvrdost (na kamenné kuchyňské desce je možné bez problémů krájet, naklepávat a navíc ji nelze poškodit žádným z běžně užívaných kuchyňských nástrojů). Snadná údržba (stačí pouze setřít). Široká škála barev i odstínů. Velký výběr v nabídce detailů, různé opracování hran, zapuštění dřezu či varné desky.

Ať už plánujeme kuchyňskou pracovní desku nebo obložení konkrétní plochy z kamene, budeme potřebovat rozměry plochy. Podle konkrétního vybraného typu kamene pak získáme hrubou kalkulaci. Cena je nakonec upřesněna při zaměření na místě. Dalším krokem je výroba a montáž v dohodnutém termínu.

Jak pečovat o kuchyňskou kamennou desku?

Přírodní kámen nevyžaduje téměř žádnou péči, ale samozřejmě záleží na konkrétním typu vybraného kamene. K mytí postačí teplá voda s trochou běžného saponátu. U některých kamenů se doporučuje zhruba po třech letech opakovat impregnaci, kámen je prvotně impregnován po opracování. Při čištění kamene bychom se měli vyhnout chemikáliím odstraňujícím vodní kámen. Také písek a podobné prostředky mohou způsobit poškrábání a poškození.

Vzhled kamenné desky

Kuchyňská pracovní deska, případně zvolený kamenný obklad, se přirozeně stanou dominantní plochou v kuchyni. V nabídce mnoha výrobců najdeme také uměle vyrobený kámen, jehož vzorníky mohou být dobrou inspirací. Díky zajímavým příměsím získává materiál nezaměnitelný vzhled. Samozřejmě můžeme vybírat z obrovské škály barevných kombinací.

Jednotlivé druhy kamene se liší svými vlastnostmi, kterým odpovídá způsob použití. Proto je nutné výběr kamene konzultovat s odborníkem.

Fotografie kuchyňských pracovních desek z kamene

Naše služby

  • kamené kuchyňské desky
  • obložení krbů
  • kamenné podlahy
  • obložení bazénů
  • kamenné obložení koupelen
  • schody z kamene
  • kamenné terasy
  • kamenné fasády

Zajišťujeme také odborné poradenství a kompletní návrh a projekt k Vaší zakázce. Neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kontaktujte nás

Kamenictví Juhanyak
Nový Šaldorf 205
671 81 Nový Šaldorf-Sedlešovice

Mobil CZ: +420 723 119 486
Mobil AT: +436 765 945 290
E-mail: info@kamenictvi-znojmo.cz
Web: www.kamenictvi-znojmo.cz

Kamenictví Juhanyak Znojmo - kde nás najdete