Kamenná dlažba na terasu, kamenné obklady na terasu - Znojmo, Brno, Hodonín, Třebíč, Hrušovany nad Jevišovkou, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Hustopeče, Břeclav, Pohořelice

Přírodní kámen je nejstarší a nejoblíbenější zpevňovací materiál. Přátelskou atmosféru vytvoří na terase kupříkladu béžově nebo načervenale zbarvené pískovcové dlaždice. Přirozeně působí dlaždice nepravidelného tvaru, které se mohou individuálně sesazovat do originálních vzorů a obrazců. Vyžaduje to však trochu zručnosti, neboť dlaždice se většinou musí těsně před položením ještě mírně upravit.

Kdo dává raději přednost dlažebním kostkám menší velikosti, může si zvolit kupříkladu povrch ze žuly, čediče nebo porfyru. Spáry mezi dlaždicemi či kostkami je možno vysypat štěrkem a umožnit tak rozrůstání některých rostlin. Jinou možností je nechat spáry dokonale vyschnout a poté je vyplnit betonem nebo umělou pryskyřicí. Tím se spáry utěsní, takže se dají dobře zametat a zároveň nebudou zarůstat mechem a plevelnými rostlinami.

Proč využít přírodní kámen?

Přírodní kámen je často používán jako kamenná dlažba především díky své pevnosti a odolnosti. Ale pro využití přírodního kamene hovoří i jeho další unikátní vlastnosti a to nejen mechanické. Velkou výhodou kamenné dlažby je její snadná údžba, ke které stačí pouze voda bez jakýchkoliv chemických přípravků.

Kamenná dlažba působí esteticky a nadčasově, díky své unikátní barevnosti, která se časem prakticky nemění. Dlažbu z přírodního kamene je možné použít jak v exteriérech, tak interiérech. Aplikovat jí lze do trávy, písku i betonu. Kamenná dlažba se využívá například na zápraží, terasy, venkovní schody, cesty, zahradní odpočívadla a zákoutí, vydláždění okolí bazénů nebo příjezdové cesty a parkovací plochy.

Fotografie teras obložených kamenem

Naše služby

  • kamené kuchyňské desky
  • obložení krbů
  • kamenné podlahy
  • obložení bazénů
  • kamenné obložení koupelen
  • schody z kamene
  • kamenné terasy
  • kamenné fasády

Zajišťujeme také odborné poradenství a kompletní návrh a projekt k Vaší zakázce. Neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kontaktujte nás

Kamenictví Juhanyak
Nový Šaldorf 205
671 81 Nový Šaldorf-Sedlešovice

Mobil CZ: +420 723 119 486
Mobil AT: +436 765 945 290
E-mail: info@kamenictvi-znojmo.cz
Web: www.kamenictvi-znojmo.cz

Kamenictví Juhanyak Znojmo - kde nás najdete