Druhy materiálu

Mramor

Mramor

Mramor je hornina vynikající kvality složená z uhličitanu vápenatého. Jeho hladkost a relativní stejnorodost z něj činí ideální stavební materiál. Rozsáhlý výběr materiálů spolu s různými povrchovými úpravami a texturami přináší velmi exkluzivní vzhled v designu interiérů. Mramor se používá především pro interiérové obklady, podlahy, parapety, koupelny a obložení krbů. Stejně jako ostatní přírodní kameny se i jednotlivý druh mramoru může lišit barvou, nepravidelným vzorem či žilkováním.

Žula

Žula

Jedná se o vyvřelinu skládající se z živce, křemene a slídy. Žula patří mezi velmi atraktivní horniny, je extrémně tvrdá a vysoce odolná proti poškrábání. Dříve byla tradičně nejvíce používaná středně zrnitá forma žuly, ovšem v poslední době se do popředí dostává žula s nekonečnou řadou exotických barev a tvarů. Tento materiál má zajištěné místo pro různé užití jak v architektuře exteriérů, především na podlahy a schody, tak interiérů, kde je používán zejména na kuchyňské a koupelnové desky. Výsledky vyjadřují vytříbenou krásu, exkluzivitu a prvek avantgardy.

Onyx

Onyx

Onyx je luxusní kámen – odrůda křemene, který vznikl procesem transformace v důsledku působení tepla. Nastává zde přeměna, při které fosílie a zrnka usazenin mizí a dochází ke krystalizaci. Onyx se používá při realizaci luxusních interiérů, poněvadž jeho vlastnosti, originalita (nenapodobitelnost) a exkluzivita vytváří unikátní a neopakovatelnou instalaci. Vlastností onyxu je světelná propustnost, jíž se dosáhne podsvícením kamene nebo jeho instalací proti světlu.

Quarzit / křemenec

Quarzit / křemenec

Kvarcit vzniká regionální metamorfózou jiných hornin jako např. pískovec či slepenec. U této přeměny dochází k rekrystalizaci zrn křemene, která následně rostou a zaklesávají se do sebe. Tímto procesem vzniká velmi pevná avšak křehká hornina. Vyžaduje průběžné ošetřování povrchu, zejména v exteriéru nebo vlhkém prostředí. Pro svou barevnou rozmanitost a výrazný dekorativní vzhled má široké použití v interiéru i exteriéru. Vyznačuje se rovným povrchem, vhodným pro bazénovou dlažbu.

Břidlice

Břidlice

Břidlice je usazená hornina s jemnou zrnitostí vzniklá z jílu a sopečného popela. Vyznačuje se dobrou rovinnou štěpností, vysokou kvalitou, neopakovatelnou barevností a je nenáročná na údržbu. Tyto vlastnosti z ní činní vhodný kámen při řešení střešních a podlahových krytin v exteriéru. V současné době se hojně používá také jako obkladový kámen. Mezi nejnovějšími trendy v interiéru je ideálním kamenem plnícím dekorativní funkci. Navozuje rustikální vzhled.

Travertin / vápenec

Travertin / vápenec

Travertin je masivní forma usazené horniny uhličitanu vápenatého vzniklá z nánosu řek. V ojedinělých případech se mohou objevit fosilní zbytky. Travertin patří mezi světlé horniny, jeho škála barev se pohybuje od bělavě žluté až nažloutlé, někdy je zbarven do červena. Má dobře viditelnou páskovou strukturu. Je velmi vhodným materiálem do moderních rodinných domů, obchodů či firemních budov. Travertin vypadá podobně jako mramor a stejně jako on vyžaduje minimální údržbu. Používá se na obklad stěn, parapety, koupelnové desky a další doplňky interiérů.

Pískovec

Pískovec

Pískovec je usazená hornina tvořená nánosy vápníku, které jsou převážně původem mořského života. Tato hornina nabízí rozmanitost textury a přírodní motivy. Zbarvení pískovce může být různé – od šedé přes žlutou až k červené, někdy je i vícebarevný. Je vysoce hodnocen v dnešní architektuře a znamenitě oceňován v designu interiérů i exteriérů. Používá se především na podlahy a k obložení stěn. Díky vzhledu a snadné údržbě je pískovec velmi oblíbený mezi architekty, projektanty a staviteli.

Naše služby

  • kamené kuchyňské desky
  • obložení krbů
  • kamenné podlahy
  • obložení bazénů
  • kamenné obložení koupelen
  • schody z kamene
  • kamenné terasy
  • kamenné fasády

Zajišťujeme také odborné poradenství a kompletní návrh a projekt k Vaší zakázce. Neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kontaktujte nás

Kamenictví Juhanyak
Nový Šaldorf 205
671 81 Nový Šaldorf-Sedlešovice

Mobil CZ: +420 723 119 486
Mobil AT: +436 765 945 290
E-mail: info@kamenictvi-znojmo.cz
Web: www.kamenictvi-znojmo.cz

Kamenictví Juhanyak Znojmo - kde nás najdete